6 powodów, dla których ludzie musieliby wziąć pożyczkę

6 powodów, dla których ludzie musieliby wziąć pożyczkę

Według BusinessInsider.com ponad 43% amerykańskich rodzin wydaje więcej, niż mogą sobie pozwolić finansowo. Społeczeństwo konsumenckie sprawiło, że wszyscy wydali ponad swoje rzeczywiste możliwości finansowe.

Oczywiście wszyscy marzymy o posiadaniu własnego domu, dużego samochodu i wszystkich innych materialnych rzeczy, aby w pełni cieszyć się naszym życiem. Tymczasem możemy pozwolić sobie na pójście do restauracji lub kupienie ubrań marki raz na jakiś czas, są koszty, których przeciętny Amerykanin nie byłby w stanie zapłacić od razu.

Cele osobiste nie są jedynymi, które powodują, że ludzie szukają źródeł finansowania. Istnieje wiele istotnych powodów, dla których większość z nich mówi: „potrzebuję pożyczki” i w związku z tym zacząć szukać dobrych ofert kredytowych w bankach lub innych instytucjach finansowych.

Zwróciliśmy uwagę na 6 najczęstszych powodów, dla których ludzie podejmują decyzję na rzecz pożyczek.

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

rozpoczęcie działalności

Rozpoczynając własną działalność, początkowo chodzi o duże inwestycje. Niestety, znalezienie takiego kapitału staje się ogromnym problemem dla ludzi, chyba że, oczywiście, mają już sponsorów lub własne miliony.

Zarówno biznes, jak i pożyczka osobista są odpowiednie dla przedsiębiorców, więc wszystko zależy od koncepcji firmy i jej przepływów pieniężnych.

Zaciągnięcie pożyczki na rozwój i rozwój działalności jest prawdopodobnie jednym z najlepszych powodów, ponieważ jest to zazwyczaj inwestycja w przyszły dobrobyt.

Konsolidacja zadłużenia

Pojawiło się wiele argumentów za i przeciw konsolidacji zadłużenia. Ktoś powie, że konsolidacja wielu długów w jedną płatność sprawi, że faktyczny proces płatności stanie się znacznie łatwiejszy, niż gdybyś zajął się wszystkimi pożyczkami (kredyt hipoteczny, dług z karty kredytowej, pożyczka studencka itp.) Oddzielnie.

Poza tym ktoś zakłada, że ​​może obniżyć stopę procentową. Inni jednak przekonują, że konsolidacja zadłużenia jest zbyt ryzykownym przedsięwzięciem, które może was jeszcze bardziej zaciągnąć z punktu, w którym możecie być teraz.

Szczerze mówiąc, trudno jest powiedzieć, która z tych dwóch dróg zostanie włączona przy konsolidacji własnego zadłużenia. Najlepszą decyzją jest zwrócenie się do profesjonalnego doradcy finansowego, który przeanalizuje indywidualnie sytuację i poleci dalsze kroki.

Płacenie za szkołę

Stany Zjednoczone niestety nie zapewniają bezpłatnej edukacji na uniwersytetach i uczelniach.

Co więcej, sama edukacja jest tak droga, że ​​prawie wszyscy studenci muszą brać kredyty studenckie, aby po prostu sobie na nie pozwolić. Przynajmniej ludzie mogą zawsze znaleźć inne źródła finansowania z dotacji, stypendiów i prywatnych sponsorów.

Zakup nieruchomości i samochodu

Zakup nieruchomości i samochodu

„Jeśli nie jesteś w stanie kupić dobrego domu i kupić dobrego samochodu w wieku 30 lat, to jest coś złego w twoim życiu” – i tak społeczeństwo dyktuje nam, abyśmy żyli właśnie teraz.

Nic dziwnego, że coraz więcej Amerykanów składa wniosek o pożyczkę hipoteczną i samochodową, gdy tylko rozliczą się z dobrej i perspektywicznej pracy, by móc sobie pozwolić na ich życzenia. Ubieganie się o kredyt hipoteczny jest obecnie możliwe nawet w trybie online dzięki naszej usłudze.

Mówiąc o samochodach, istnieją nawet specjalne firmy pożyczkowe, które oferują szybkie i wygodne pożyczki dla wszystkich, niezależnie od ich wiarygodności finansowej. Oznacza to, że mogą nawet zaakceptować ludzi, którzy mówią: „Potrzebuję pożyczki bez kredytu”. Dodatkowo musisz zadbać o ubezpieczenie samochodu. Aby pomóc Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy, zalecamy zapisanie się do szkoły ruchu w Internecie.

Spłacanie rachunków

„Potrzebuję pożyczki na spłatę moich rachunków” – słyszeliśmy to tysiące razy. W rzeczywistości, nawet jeśli brzmi to nieco dziwnie dla miłośników budżetu, niektórzy ludzie zapominają o swoich początkowych wydatkach, mianowicie rachunki, takie jak narzędzia, płatności kartą kredytową, rachunki medyczne itp. Z tych powodów najlepszą opcją byłoby zajęcie krótkiego czasu. pożyczka długoterminowa.

Płacenie za wydatki „pop-up” i sytuacje awaryjne

Płacenie za wydatki "pop-up" i sytuacje awaryjne

Nigdy nie wiesz, kiedy i pod jakimi warunkami będziesz musiał oddać jeszcze więcej pieniędzy, niż początkowo przypuszczałeś.

Życie wywołuje różne sytuacje awaryjne i nagłe sytuacje: nieprzewidziane koszty medyczne, wypadki powodujące uszkodzenia nieruchomości, naprawy samochodów, niespodziewane podróże itp.

Nie zawsze ludzie mają wystarczającą ilość źródeł z budżetu „deszczowego dnia”, aby w pełni pokryć koszty pop-up, więc nie mają innego wyjścia, jak tylko pożyczać pieniądze od banków lub innych prywatnych pożyczkodawców.