Jak uniknąć wypłaty pożyczki – alternatywy do rozważenia

Jak uniknąć wypłaty pożyczki

Przed wykupieniem pożyczki do wypłaty masz inne możliwości do rozważenia.

Jest jeden szczególnie dobry powód, by trzymać się z daleka od pożyczek: są one szalenie drogie.

Jest dobra wiadomość: masz inne możliwości.

Przed wypłaceniem pożyczki do wypłaty wypróbuj następujące rozwiązania. Mogą pomóc w rozwiązaniu twoich krótkoterminowych potrzeb finansowych, jednocześnie utrzymując cię z długów długoterminowych.

1. Poproś przyjaciół lub rodzinę o pomoc

Poproś przyjaciół lub rodzinę o pomoc

Rozważ poproszenie swoich znajomych lub rodziny o pomoc w pokryciu krótkoterminowych potrzeb finansowych. Mogą być bardziej niż szczęśliwi, gdy udzielą pomocy. Ten rodzaj pożyczki osobistej często ma tę zaletę, że nie ma żadnego zainteresowania.

2. Rozważ pożyczkę ratalną

Zazwyczaj można uzyskać szybką pożyczkę ratalną przy lepszej stopie procentowej i dłuższych terminach spłaty niż pożyczka do wypłaty. Niektórzy kredytodawcy mogą nawet spojrzeć na więcej niż swój wynik kredytowy podczas oceny wniosku. Sprawdź pożyczkodawców w poniższej tabeli, aby dowiedzieć się, jakie są opcje pożyczki ratalnej.

3. Konsolidacja zadłużenia

Konsolidacja zadłużenia

Jeśli dług wysokiego oprocentowania powstrzymuje cię od wypełnienia twoich pozostałych zobowiązań finansowych, możesz skorzystać z konsolidacji tego długu. Oznacza to pożyczanie pieniędzy na spłatę wielu długów, a następnie spłatę tej jednej pożyczki. Zmniejsza to zamieszanie związane z wielokrotnymi płatnościami i może nawet oferować niższą miesięczną opłatę podczas likwidacji długu. Możesz zaoszczędzić na odsetkach i szybciej spłacić swój dług.

4. Sprawdź wpłatę gotówkową z karty kredytowej

Zaliczki gotówkowe nie zawsze są najlepszą opcją ze względu na ich wysokie roczne oprocentowanie, ale w skrócie, opłaty i warunki mogą być lepsze niż te, które można znaleźć za pomocą pożyczki do wypłaty. Często lepiej jest wziąć wysoką stawkę za zaliczkę gotówkową, którą można spłacić w dłuższej perspektywie.

5. Znajdź szybkie sposoby na uzyskanie dodatkowej gotówki

Znajdź szybkie sposoby na uzyskanie dodatkowej gotówki

Jeśli masz mało pieniędzy, możesz znaleźć szybki koncert, by zebrać trochę gotówki. Dzielenie się samochodami i domami, sprzedawanie niechcianych przedmiotów i badania rynku to kilka sposobów na zarobienie pieniędzy, jeśli masz dodatkowy czas. Wysiłek może się opłacić dwukrotnie. Nie będziesz musiał płacić odsetek od pożyczki i możesz odkryć nowy strumień stałych przychodów.

6. Negocjuj ze swoimi wierzycielami

Pod koniec dnia twoi wierzyciele chcą otrzymać zapłatę, a oni mogą chcieć z tobą współpracować, aby to zagwarantować. Skontaktuj się z nimi i powiedz im, że masz problem z dotrzymaniem swojego długu. Mogą one pomóc w stworzeniu planu spłaty lub przedłużeniu terminu płatności, aby zmniejszyć obciążenie finansowe.

7. Uzyskaj pożyczkę z banku lub unii kredytowej

Uzyskaj pożyczkę z banku lub unii kredytowej

Możesz być w stanie zaciągnąć niewielką pożyczkę w swojej instytucji bankowej. Zwłaszcza związki kredytowe znane są z oferowania pożyczek po świetnych cenach. Co więcej, często są bardziej skłonni do spojrzenia na dodatkowe czynniki akceptacji, poza finansami przy udzielaniu pożyczek, np. Jak długo utrzymujesz swoje konto.

8. Szukaj poradnictwa kredytowego

Doradca ds. Kredytów, program pomocy dla społeczności lub inna organizacja non-profit może pomóc w stworzeniu budżetu i planu spłat długów. Główną zaletą doradztwa kredytowego jest przede wszystkim rozwiązanie problemów strukturalnych, które doprowadziły do ​​problemów finansowych. Możesz nawet od razu uzyskać wystarczające oszczędności, które pomogą ci uniknąć zaciągnięcia pożyczki do wypłaty.

Dolna linia

Kiedy pieniądze są napięte, ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest nacisk, by skierować ciężko zarobione pieniądze na płacenie nadmiernych opłat i usług. Dokładnie przeanalizuj swoje alternatywy, aby podjąć świadomą decyzję, jak najlepiej radzić sobie z sytuacją finansową, zanim zaczniesz wypłatę pożyczki.